Остання редакція: 07 листопада 2017

24 жовтня - Міжнародний день Організації Об’єднаних Націй.

24 жовтня весь світ відзначає Міжнародний день Організації Об’єднаних Націй. Дане свято відзначається щорічно відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН A/RES/2782 (XXVІ). День ООН – це частина тижня Організації Об’єднаних Націй, котрий триває з 20 по 26 жовтня.

Україна – одна із країн - засновниць Організації Об’єднаних Націй. У цьому році ми також відзначаємо 25-річчя Представництва ООН в Україні. Адже у 1992 році Уряд України офіційно запросив ООН відкрити у країні своє представництво. Ось уже понад 70 років наша країна бере активну участь у роботі цієї відомої організації.

На сьогоднішній день до складу Організації Об’єднаних Націй входять 192 країни, котрі, крім того, є також членами Генеральної Асамблеї ООН.

Серед найважливіших досягнень даної організації потрібно згадати, крім іншого, підписання Декларації прав людини (1948 р), Конвенції про права дитини (1989) та інших важливих документів.

Організація Об’єднаних Націй зробила величезний вклад у підтримку глобального миру та безпеки, сприяння співпраці між країнами та міжнародний розвиток.

Посилення ролі ООН у прийдешньому столітті та сприяння встановленню справедливого міжнародного політичного та економічного устрою йде в ногу із сучасними  трендами історичного розвитку та має бути пріоритетом усіх націй та національностей.