Меню
Остання редакція: 30 жовтня 2017

Фінанси

Анотація навчальної дисципліни «Фінанси»

 

Кредитів ECTS: 10

 

Занять на тиждень: 1 лекція + 1 практичне заняття

 

Форма контролю: Екзамен

 

Кафедра, факультет:

Кафедра фінансів і кредиту

Факультет економіки і підприємництва

 

Лектор:

Доцент, кандидат економічних наук Боровик П.М..

borovikpm@gmail.com

 

Анотація:

Основна мета курсу Фінанси - озброїти майбутнього  фахівця теоретичними знаннями та практичними навичками для прийняття ефективних рішень у різних галузях фінансово-кредитної сфери.

Завдання дисципліни полягає в тім, щоб розкрити коло питань, пов’язаних з фінансовою діяльністю як в Україні так і на рівні міжнародних фінансових відносин, зокрема основи державних фінансів, фінансової політики, бюджетного та податкового регулювання, самостійної фінансової діяльності держави, юридичних та фізичних осіб.

Компетенції:

Необхідність та сутність фінансів. Фінансова система. Фінансова політика та механізм її реалізації. Державні фінанси. Економічні та соціальні основи страхування. Майнове і особисте страхування. Бюджет і бюджетна система України. Державний бюджет України. Місцеві бюджети. Бюджетний процес і бюджетні процедури. Податкова система України. . Особливості обчислення і сплати окремих податків. . Державне фінансове забезпечення соціальних гарантій населенню. Організація фінансів і фінансування витрат у соціально-культурних закладах і установах. Фінансове забезпечення і фінансування розвитку освіти, науки і культури. Фінансове забезпечення видатків на охорону здоров’я і фізичну культуру. Фінансування державного управління, національної оборони  та правоохоронної діяльності. Видатки на розвиток економіки. Фінанси державних підприємств і організацій. Фонди фінансових ресурсів цільового призначення. Видатки бюджету на соціальне забезпечення. Видатки бюджету на охорону навколишнього природного  середовища  та ліквідацію наслідків  стихійних лих. Управління державними фінансами. Державний кредит і державний борг. Фінансовий ринок. Міжнародні фінанси. Фінанси домогосподарств.

Останні новини

Студенти дискутуютьЧитати повністю

Студенти дискутують

Студенти – це активна молодь, яка завжди в пошуку нового, істинного, справжнього. Вони орієнтуються в інформаційному полі з безліччю точок зору та вміють самостійно вирішувати актуальні питання.

Читати повністю

Агрополітичні питання країни розглядали студенти кафедри фінансів, банківської справи та страхуванняЧитати повністю

Агрополітичні питання країни розглядали студенти кафедри фінансів, банківської справи та страхування

Суперечливі питання завжди цікавили допитливе студентство, особливо якщо вони стосуються кожного з нас у житті. Отож, студенти кафедри фінансів, банківської справи та страхування не впустили таку можливість, як посперечатися один з одним у такій неординарній формі, як аграрно-політичні дебати.

Читати повністю

Яскраве поєднання науки та практикиЧитати повністю

Яскраве поєднання науки та практики

21 березня на кафедрі фінансів, банківської справи та страхування Уманського національного університету садівництва відбулося засідання студентського наукового гуртка «Юний фінансист».

Читати повністю

Всі новини