Меню

Абітурієнту

Вітаємо тебе на сторінці кафедри фінансів, банківської справи та страхування, що створена спеціально для абітурієнтів!

Оскільки ти завітав до нас, то, мабуть, цікавишся, що ж то за спеціальність "Фінанси, банківська справа та страхування" та які можливості і перспективи вона приховує? Спробуємо розповісти тобі про неї, а також довести, що дана спеціальність - саме для тебе. Адже це ти - успішний, активний, цілеспрямований, кмітливий, винахідливий фінансист, банкір, інвестор, менеджер, комерційний чи фінансовий директор, власник успішного бізнесу чи страхової компанії (саме такими є наші випускники!) - у недалекому майбутньому ділишся своїм досвідом і рецептом фінансового благополуччя з екранів телевізорів, шпальт газет, Інстаграм і YuoTube каналів!

Отож, давай з'ясуємо, де з'явилася, ким започаткована і чим живе зараз фінансова наука та практика.Хто став засновником фінансової науки і практики?

Першопрохідцем і тим, хто акцентував увагу саме на фінансах, став Вільям Петті - засновник політичної економії та знавець грошей і податків. Саме на цих постулатах грунтуються усі сучасні фінанси, а перу цього науковця належать напрацювання про теорію грошей, ціну землі, статистику, про ціноутворювані фактори й вартість, а також про багатство та шляхи його примноження.

Наступний етап розвитку фінансова наука здобула завдяки напрацюванням шотландського фінансиста, засновника Banque générale і творця так званої «системи Ло» - Джона Ло. 

Саме він запропонував грошову реформу, що перевернула тодішній світогляд: замінити золоті та срібні монети на паперові банкноти, вартість і цінність яких забезпечувалася золотом, а ще його вважають батьком "кредитної" економіки.

Серед фундаторів фінансової науки слід також згадати фінансиста та вченого Давида Рікардо, династію фінансових магнатів Ротшильдів, дослідника капіталу й автора теорії доданої вартості Карла Маркаса та багатьох інших. Однак тобі, мабуть, цікавіше з'ясувати, хто ж вони - реальні фінансисти сьогодення?

Серед сучасних фінансистів-практиків варто виокремити такі імена, як Білл Гросс – відомий експерт у сфері цінних паперів та інвестицій; Бенуа Мандельброт – дослідник сучасних фінансових ринків; Алан Грінспен – американський фінансист, Голова федеральної резевної системи США;  Уоррен Баффет – відомий фахівець у сфері інвестицій; Джордж Сорос – сучасний маг сфери фінансів; Мартін Лейбовіц – фінансовий аналітик; Вадим Загребной – новатор українського страхового бізнесу; Костянтин Паливода – архітектор вітчизняної системи фінансування житлового будівництва та багато інших, які керують грошима, а не служать їм.

До основних професійних здібностей фінансиста відносять:

– аналітичний розум;

– вміння роботи висновки з економічних іполітичних подій;

– здатність розумітися на політичних особливостях і пріоритетах країни та володіти законодавчою базою;

– якісно прогнозувати ситуацію;

– бути комунікабельним і вміти отримувати інформацію;

– здатність працювати в команді;

– розуміння до дрібниць основ та особливостей діяльності підприємства;

– стресостійкість;

– вміння аналізувати ризики;

– мати навички успішного інвестування коштів у різні проекти тощо.

До переваг професії фінансиста відноситься її багатогранність і широкі можливості працевлаштування в усіх сферах економіки держави, органів місцевого самоврядування, приватного бізнесу тощо.

Спеціаліст може працювати у:

 • · банку;
 • · страховій компанії;
 • · кредитній організації;
 • · інвестиційній компанії,
 • · власному бізнесі;
 • органах державної і місцевої влади.

 

Тому такий фахівець може у будь-який час знайти вигідне місце роботи.

ПРО СПЕЦІАЛЬНІСТЬ

Обов’язковий набір документів для вступу!

 • оригінали та копії документа про освітній ступінь та додаток до нього;
 • військовий квиток або приписне свідоцтво (для військовозобов’язаних);
 • оригінали та копії сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання;
 • копію документа, що посвідчує особу;
 • реєстраційний номер облікової картки платника податків;
 • чотири кольорові фотокартки розміром 3 х 4 см (4 штуки);
 • довідка про реєстрацію місця проживання особи.

Чекаємо на тебе!

Гарантований вступ до університету за умови вибору пріоритету № 1!

Останні новини

Студентська олімпіада з навчальної дисципліни «Страхування»Читати повністю

Студентська олімпіада з навчальної дисципліни «Страхування»

28 листопада кафедрою фінансів, банківської справи та страхування УНУС проведено І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Страхування»

Читати повністю

Зустріч з професіоналами банківської справиЧитати повністю

Зустріч з професіоналами банківської справи

На кафедрі фінансів, банківської справи та страхування відбулась зустріч із начальником Уманського відділення №148/23 АБ «УКРГАЗБАНК» Русланом БОБОШКО та провідним економістом відділення Лілією СЕНЧЕНКО.

Читати повністю

Вітаємо Ольгу ЛЕВЧЕНКО з призовим місцем у конкурсі проєктів за напрямом «Економічний, соціальний, освітньо-культурний розвиток у воєнний час та повоєнна розбудова м. Умань»Читати повністю

Вітаємо Ольгу ЛЕВЧЕНКО з призовим місцем у конкурсі проєктів за напрямом «Економічний, соціальний, освітньо-культурний розвиток у воєнний час та повоєнна розбудова м. Умань»

17 листопада усі студенти світу святкують Міжнародний день студента! З цієї нагоди відбулася зустріч активної молоді з мером міста Умань Іриною ПЛЕТНЬОВОЮ, метою якої було заохотити студентів до нових звершень і відкриттів, сприяти розвитку наукового потенціалу сучасного покоління, відкрити нові інноваційні ідеї покращення усіх сфер культурного й освітнього життя.

Читати повністю

Презентація наукових доробок здобувачів освіти загалу XV Всеукраїнської наукової конференції за міжнародною участю «Актуальні питання сучасної економіки»Читати повністю

Презентація наукових доробок здобувачів освіти загалу XV Всеукраїнської наукової конференції за міжнародною участю «Актуальні питання сучасної економіки»

15 листопада здобувачі всіх рівнів вищої освіти спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» та викладачі кафедри фінансів, банківської справи та страхування взяли участь у роботі XV Всеукраїнської наукової конференції за міжнародною участю «Актуальні питання сучасної економіки».

Читати повністю

Всі новини