Меню

Абітурієнту

Вітаємо тебе на сторінці кафедри фінансів, банківської справи та страхування, що створена спеціально для абітурієнтів!

Оскільки ти завітав до нас, то, мабуть, цікавишся, що ж то за спеціальність "Фінанси, банківська справа та страхування" та які можливості і перспективи вона приховує? Спробуємо розповісти тобі про неї, а також довести, що дана спеціальність - саме для тебе. Адже це ти - успішний, активний, цілеспрямований, кмітливий, винахідливий фінансист, банкір, інвестор, менеджер, комерційний чи фінансовий директор, власник успішного бізнесу чи страхової компанії (саме такими є наші випускники!) - у недалекому майбутньому ділишся своїм досвідом і рецептом фінансового благополуччя з екранів телевізорів, шпальт газет, Інстаграм і YuoTube каналів!

Отож, давай з'ясуємо, де з'явилася, ким започаткована і чим живе зараз фінансова наука та практика.Хто став засновником фінансової науки і практики?

Першопрохідцем і тим, хто акцентував увагу саме на фінансах, став Вільям Петті - засновник політичної економії та знавець грошей і податків. Саме на цих постулатах грунтуються усі сучасні фінанси, а перу цього науковця належать напрацювання про теорію грошей, ціну землі, статистику, про ціноутворювані фактори й вартість, а також про багатство та шляхи його примноження.

Наступний етап розвитку фінансова наука здобула завдяки напрацюванням шотландського фінансиста, засновника Banque générale і творця так званої «системи Ло» - Джона Ло. 

Саме він запропонував грошову реформу, що перевернула тодішній світогляд: замінити золоті та срібні монети на паперові банкноти, вартість і цінність яких забезпечувалася золотом, а ще його вважають батьком "кредитної" економіки.

Серед фундаторів фінансової науки слід також згадати фінансиста та вченого Давида Рікардо, династію фінансових магнатів Ротшильдів, дослідника капіталу й автора теорії доданої вартості Карла Маркаса та багатьох інших. Однак тобі, мабуть, цікавіше з'ясувати, хто ж вони - реальні фінансисти сьогодення?

Серед сучасних фінансистів-практиків варто виокремити такі імена, як Білл Гросс – відомий експерт у сфері цінних паперів та інвестицій; Бенуа Мандельброт – дослідник сучасних фінансових ринків; Алан Грінспен – американський фінансист, Голова федеральної резевної системи США;  Уоррен Баффет – відомий фахівець у сфері інвестицій; Джордж Сорос – сучасний маг сфери фінансів; Мартін Лейбовіц – фінансовий аналітик; Вадим Загребной – новатор українського страхового бізнесу; Костянтин Паливода – архітектор вітчизняної системи фінансування житлового будівництва та багато інших, які керують грошима, а не служать їм.

До основних професійних здібностей фінансиста відносять:

– аналітичний розум;

– вміння роботи висновки з економічних іполітичних подій;

– здатність розумітися на політичних особливостях і пріоритетах країни та володіти законодавчою базою;

– якісно прогнозувати ситуацію;

– бути комунікабельним і вміти отримувати інформацію;

– здатність працювати в команді;

– розуміння до дрібниць основ та особливостей діяльності підприємства;

– стресостійкість;

– вміння аналізувати ризики;

– мати навички успішного інвестування коштів у різні проекти тощо.

До переваг професії фінансиста відноситься її багатогранність і широкі можливості працевлаштування в усіх сферах економіки держави, органів місцевого самоврядування, приватного бізнесу тощо.

Спеціаліст може працювати у:

 • · банку;
 • · страховій компанії;
 • · кредитній організації;
 • · інвестиційній компанії,
 • · власному бізнесі;
 • органах державної і місцевої влади.

 

Тому такий фахівець може у будь-який час знайти вигідне місце роботи.

ПРО СПЕЦІАЛЬНІСТЬ

Обов’язковий набір документів для вступу!

 • оригінали та копії документа про освітній ступінь та додаток до нього;
 • військовий квиток або приписне свідоцтво (для військовозобов’язаних);
 • оригінали та копії сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання;
 • копію документа, що посвідчує особу;
 • реєстраційний номер облікової картки платника податків;
 • чотири кольорові фотокартки розміром 3 х 4 см (4 штуки);
 • довідка про реєстрацію місця проживання особи.

Чекаємо на тебе!

Гарантований вступ до університету за умови вибору пріоритету № 1!

Останні новини

Вітаємо переможців І туру Всеукраїнського конкурсу на кращу студентську наукову роботу за напрямом «Фінанси, банківська справа та страхування»Читати повністю

Вітаємо переможців І туру Всеукраїнського конкурсу на кращу студентську наукову роботу за напрямом «Фінанси, банківська справа та страхування»

Науково-педагогічний колектив кафедри фінансів, банківської справи та страхування вітає переможців і рекомендує їх до участі у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт.

Читати повністю

Дякуємо за рік 2021! Вітаємо з Новим роком !Читати повністю

Дякуємо за рік 2021! Вітаємо з Новим роком !

Ми щиро вдячні всім - спільноті Уманського національного університету садівництва, роботодавцям, випускникам, студентам, абітурієнтам - за ці 365 днів, проведених разом.

Читати повністю

Вітаємо магістрів з успішним захистом кваліфікаційних робіт!Читати повністю

Вітаємо магістрів з успішним захистом кваліфікаційних робіт!

21-23 грудня на кафедрі фінансів, банківської справи та страхування Уманського національного університету садівництва проходив захист кваліфікаційних робіт магістрів.

Читати повністю

Активна громадянська позиція - основа професійної складової фінансистаЧитати повністю

Активна громадянська позиція - основа професійної складової фінансиста

Активна громадянська позиція, готовність детально досліджувати проблемні фінансові й економічні питання та суспільні виклики - такі сьогодні головні риси студента - фінансиста. І яскравим прикладом зазначеного є здобувач освіти другого (магістерського) рівня першого року навчання Денис Гузар.

Читати повністю

Всі новини