Меню

Фінансист – професія людей достатку

Фінансист – професія людей достатку

Гроші, фінансові потоки, консалтингові компанії, валютний ринок, котирування валют, капітал, форварди, ф’ючерси, облігації… Такі актуальні сьогодні слова, але ж іноді зовсім незрозумілі. І за кожним з них - ціле окреме таємне життя, пов'язане з успіхом, втіленням мрій, визнанням. Про таких ще кажуть, що вони стоять на вершині. А ще всі ці слова  є звичними для людей, які на «ти» з усім, що пов’язано з грошима, для кого ці сфери - окрема цікава галактика, у якій вони не пізнавачі, а підкорювачі, можливо навіть завойовники – ФІНАНСИСТІВ

 

 

ВИТОКИ ПРОФЕСІЇ

Раніше фінансистом називали кожного, хто знав, як обходитися з грошима так, щоб отримати прибуток. Однак найперші згадки про фінансову діяльність було знайдено в археологічних розкопках ранніх міських цивілізацій Близького Сходу. І в усі часи ті, хто займався фінансами, були серед найбагатших людей суспільства.

ПРОФЕСІЯ СЬОГОДНІ

Не зважаючи на кризові явища останніх часів, професія фінансиста не втрачає своєї актуальності. Навіть більше – кваліфіковані фінансисти на ринку праці користуються шаленим попитом серед керівників компаній різного профілю. Однак статистика показує, що близько 50% фахівців даного спрямування віддають все-таки перевагу банкам або державній сфері управління.

Нині фінансистами називають випускників спеціальності «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок». І ті, хто її обрав, виявилися передбачливими, адже за версією журналу «Фокус» банківська діяльність, що належить до сфери фінансів, входить до 15 найперспективніших галузей подальших 5–10 років, а фінансистів визнано однією з 20 найперспективніших професій наступного десятиріччя. Причому професії сфери фінансів є універсальними, адже вони вважаються престижними як для чоловіків, так і для жінок.

 

ДЕ ПРАЦЮВАТИ ТА СКІЛЬКИ ЗАРОБЛЯТИ

Середня заробітна плата фінансиста в Україні у 2023 році становила 27500 грн (максимальна - понад 37500 грн, мінімальна - 20000 грн.). При цьому, за даними ресурсу Happy Monday, внаслідок проведеного разом з Дебет-Кредит спільного дослідження, у ході якого було опитано 1332 фінансисти з різних міст України, було з'ясовано, що  абсолютна більшість фінансистів працевлаштовані офіційно як штатні працівники і вкрай рідко оформлюють трудові відносини через ФОП. 74,3% опитаних працюють у офісі в in-house командах за чітким графіком. При цьому найвища заробітна плата у фінансового директора - 56900 грн. Щодо інших можливостей працевлаштування, ситуація складається наступним чином:

– фінансовий аналітик - 26500 грн;

– фінансовий менеджер – 38500 грн;

–  аудитор - 20800 грн.

(За даними сайту  Happy Monday).

 Тож якщо Ваша ціль – здобути перспективну професію, що забезпечить одержання стабільно високого доходу, та набути вміння орієнтуватися у сфері грошей, – обирайте спеціальність «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» в Уманському національному університеті садівництва! 

Обов’язковий набір документів для вступу!

  • оригінали та копії документа про освітній ступінь та додаток до нього;
  • військовий квиток або приписне свідоцтво (для військовозобов’язаних);
  • оригінали та копії сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання;
  • копію документа, що посвідчує особу;
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  • чотири кольорові фотокартки розміром 3 х 4 см (4 штуки);
  • довідка про реєстрацію місця проживання особи.

Чекаємо на тебе!

Гарантований вступ до університету за умови вибору пріоритету № 1!

Останні новини

Проходження науково-педагогічними працівниками кафедри фінансів, банківської справа та страхування курсу  «Зрозуміло про конфлікт інтересів»Читати повністю

Проходження науково-педагогічними працівниками кафедри фінансів, банківської справа та страхування курсу «Зрозуміло про конфлікт інтересів»

Науково-педагогічні працівники кафедри фінансів, банківської справа та страхування УНУС долучилися до онлайн-курсу «Зрозуміло про конфлікт інтересів» від Study.NAZK (навчальна платформа Національного агентства з питань запобігання корупції)

Читати повністю

 Вітаємо випускників-фінансистів!Читати повністю

Вітаємо випускників-фінансистів!

Щороку наприкіці червня на кафедрі фінансів, банківської справи та страхування Уманського національного університету садівництва відбувається підсумкова атестація здобувачів освіти спеціальності 072 "Фінанси, банківська справа та страхування"

Читати повністю

Від теорії до практики: студенти Уманського НУС на екскурсії у відділенні АТ «Укрсиббанк»Читати повністю

Від теорії до практики: студенти Уманського НУС на екскурсії у відділенні АТ «Укрсиббанк»

Студенти спеціальності 072 "Фінанси, банківська справа та страхування" взяли участь у практичному занятті з дисципліни «Грошово-кредитні системи», що відбулося у відділенні АТ «Укрсиббанк» в місті Умань

Читати повністю

Здобувачі освіти обговорюють професійні компетентності з колегамиЧитати повністю

Здобувачі освіти обговорюють професійні компетентності з колегами

Важливою складовою розвитку студентів як професійних фахівців є всебічний розвиток особистості, розширення її знань та кругозору. З цією метою викладачі постійно залучають студентів до конференцій, засідань чи круглих столів.19 червня здобувачі освіти першого (бакалаврський) рівня спеціальності 072 "Фінанси, банківська справа та страхування" Уманського національного університету садівництва взяли участь в онлайн-зустрічі на тему: «Розвиток професійних компетентностей у здобувачів вищої освіти: стан та перспективи», , що відбувся на базі Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова.

Читати повністю

Всі новини