Меню

Фінансист – професія людей достатку

Фінансист – професія людей достатку

Гроші, фінансові потоки, консалтингові компанії, валютний ринок, котирування валют, капітал, форварди, ф’ючерси, облігації… Такі актуальні сьогодні слова, але ж іноді зовсім незрозумілі. І за кожним з них - ціле окреме таємне життя, пов'язане з успіхом, втіленням мрій, визнанням. Про таких ще кажуть, що вони стоять на вершині. А ще всі ці слова  є звичними для людей, які на «ти» з усім, що пов’язано з грошима, для кого ці сфери - окрема цікава галактика, у якій вони не пізнавачі, а підкорювачі, можливо навіть завойовники – ФІНАНСИСТІВ

 

 

ВИТОКИ ПРОФЕСІЇ

Раніше фінансистом називали кожного, хто знав, як обходитися з грошима так, щоб отримати прибуток. Однак найперші згадки про фінансову діяльність було знайдено в археологічних розкопках ранніх міських цивілізацій Близького Сходу. І в усі часи ті, хто займався фінансами, були серед найбагатших людей суспільства.

ПРОФЕСІЯ СЬОГОДНІ

Не зважаючи на кризові явища останніх часів, професія фінансиста не втрачає своєї актуальності. Навіть більше – кваліфіковані фінансисти на ринку праці користуються шаленим попитом серед керівників компаній різного профілю. Однак статистика показує, що близько 50% фахівців даного спрямування віддають все-таки перевагу банкам або державній сфері управління.

Нині фінансистами називають випускників спеціальності «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок». І ті, хто її обрав, виявилися передбачливими, адже за версією журналу «Фокус» банківська діяльність, що належить до сфери фінансів, входить до 15 найперспективніших галузей подальших 5–10 років, а фінансистів визнано однією з 20 найперспективніших професій наступного десятиріччя. Причому професії сфери фінансів є універсальними, адже вони вважаються престижними як для чоловіків, так і для жінок.

 

ДЕ ПРАЦЮВАТИ ТА СКІЛЬКИ ЗАРОБЛЯТИ

Середня заробітна плата фінансиста в Україні у 2023 році становила 27500 грн (максимальна - понад 37500 грн, мінімальна - 20000 грн.). При цьому, за даними ресурсу Happy Monday, внаслідок проведеного разом з Дебет-Кредит спільного дослідження, у ході якого було опитано 1332 фінансисти з різних міст України, було з'ясовано, що  абсолютна більшість фінансистів працевлаштовані офіційно як штатні працівники і вкрай рідко оформлюють трудові відносини через ФОП. 74,3% опитаних працюють у офісі в in-house командах за чітким графіком. При цьому найвища заробітна плата у фінансового директора - 56900 грн. Щодо інших можливостей працевлаштування, ситуація складається наступним чином:

– фінансовий аналітик - 26500 грн;

– фінансовий менеджер – 38500 грн;

–  аудитор - 20800 грн.

(За даними сайту  Happy Monday).

 Тож якщо Ваша ціль – здобути перспективну професію, що забезпечить одержання стабільно високого доходу, та набути вміння орієнтуватися у сфері грошей, – обирайте спеціальність «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» в Уманському національному університеті садівництва! 

Обов’язковий набір документів для вступу!

  • оригінали та копії документа про освітній ступінь та додаток до нього;
  • військовий квиток або приписне свідоцтво (для військовозобов’язаних);
  • оригінали та копії сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання;
  • копію документа, що посвідчує особу;
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  • чотири кольорові фотокартки розміром 3 х 4 см (4 штуки);
  • довідка про реєстрацію місця проживання особи.

Чекаємо на тебе!

Гарантований вступ до університету за умови вибору пріоритету № 1!

Останні новини

Наукові здобутки студентки-фінансисткиЧитати повністю

Наукові здобутки студентки-фінансистки

Студентка 21 м-ф групи Олександра ЯКОВЕНКО взяла участь у XVI Всеукраїнській науковій конференції «Актуальні питання сучасної економіки»

Читати повністю

Фінансова грамотність: новий етап обізнаності українцівЧитати повністю

Фінансова грамотність: новий етап обізнаності українців

Уманський національний університет садівництва взяв участь у Всеукраїнському тестуванні з фінансової грамотності для дорослих. Ініціатором проведення заходу виступила кафедра фінансів, банківської справи та страхування.

Читати повністю

Будь у тренді - протестуй свою фінансову грамотність!Читати повністю

Будь у тренді - протестуй свою фінансову грамотність!

Кафедра фінансів, банківської справи та страхування Уманського національного університету садівництва запрошує студентів, викладачів і всіх бажаючих долучитися до Всеукраїнського тестування з фінансової грамотності для дорослих!

Читати повністю

Ефективна підготовка фінансистів: дуальна освіта як відповідь на виклики сучасностіЧитати повністю

Ефективна підготовка фінансистів: дуальна освіта як відповідь на виклики сучасності

Дуальна форма освіти є одним із сучасних підходів до підготовки кваліфікованих фахівців і забезпечує майбутнім фахівцям можливість глибше ознайомитися з професійними реаліями, отримати безцінний досвід, а також підготуватися до дійсних викликів фінансового сектору

Читати повністю

Всі новини