Меню
Остання редакція: 21 грудня 2021

Активна громадянська позиція - основа професійної складової фінансиста

Активна громадянська позиція, готовність детально досліджувати проблемні фінансові й економічні питання та суспільні виклики - такі сьогодні головні риси студента - фінансиста. І яскравим прикладом зазначеного є здобувач освіти другого (магістерського) рівня першого року навчання Денис Гузар.
Активіст Громадського об'єднання "Українські студенти за свободу", старший інспектор Сектору взаємодії у соціальних мережах Управління цифрової трансформації та комунікації зі ЗМІ Тернопільської міської ради, Денис став учасником дебатів на каналі "Суспільне: Тернопіль", під час яких розглядалося питання "Легалізація медичного канабісу: переваги і ризики"
Як учасник дебатів, Денис був переконливим опонентом: оперував доведеними фактами, толерантно та зважено відстоював обрану позицію, наводив раціональні докази. Водночас варто зазначити, що тема диспуту була доволі неоднозначною: з одного боку їй притаманна доцільність, викликана потребою хворих, зокрема онкологічних, у знеболенні та швидкому доступу до ліків; з іншого - можливість поширення наркоманії і зменшення відповідальності за поширення наркотичних речовин. Однак досвід світової спільноти демонструє, що людина має робити власний, свідомий вибір, несучи відповідальність за свої дії. І відповідальність ця має бути у всіх і кожного,  не лише у тих, хто споживає такі речовини, а й у тих, хто приймає рішення про легалізацію і обіг легких наркотичних речовин.  
Участь у громадянському житті, вміння відстоювати власні переконання та йти на діалог, здатність аналізувати, робити висновки та фоhмувати власні переконання у поєднанні з комунікативними навичками - таким є поверхневий перелік soft-skils фінансиста Уманського НУС, які яcкраво продемонстрував магістр спеціальності 072 "Фінанси, банківська справа та страхування" Уманського НУС Денис Гузар.
Леся Барабаш, к.е.н., доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування

Відео

1.