Меню
Остання редакція: 24 лютого 2020

Дискусії навколо біткоїна

Цього тижня на кафедрі фінансів, банківської справи та страхування Уманського національного університету садівництва відбулося засідання студентського наукового гуртка «Юний фінансист».

План засідання передбачав розгляд актуального та цікавого питання «Біткоїни – цифрові гроші майбутнього». Доповідачем по даній тематиці стала студентка 11-кф групи Анастасія Якушева, яка підготувала пізнавальну тематичну презентацію.

Аудиторія детально ознайомилась з такою наукою, як криптографія. Присутні дізнались, як добувають біткоїни, переваги та недоліки криптовалюти, як розраховуватися електронною валютою та де її зберігати.

Тож, біткоїн – це криптовалюта, що була створена у 2009 році. На відміну від звичайних банківських розрахунків, бітоїнами можна рохраховуватись в інтернеті без будь-яких посередників. Саме біткоїн є найбільш вартісною криптовалютою з наявних на даний час 700 видів електронної валюти. Зараз один біткоїн коштує понад 6000 долларів, і його курс постійно змінюється. Щодо інших інших криптовалют, то вони теж вартісні, але коштують набагато менше. Наприклад, фани американського співака Джастіна Бібера можуть купити криптовалюту «biebercoin», яка коштує менше одного цента.

Загалом, на засіданні жваво велась дискусія доцільності такого виду валюти. Адже наразі немає комісії за переказ коштів і немає необхідності сплачувати податки, тому що біткоїни не прив'язані до жодної країни й уряди не можуть на них впливати.

 

 

Юлія Улянич, керівник наукового студентського гуртка кафедри фінансів, банківської справи та страхування