Фінансовий квест: таємниці монетарної політики

У рамках курсу «Грошово-кредитні системи» на кафедрі фінансів, банківської справи та страхування Уманського національного університету садівництва, відбулося практично орієнтоване заняття, яке провела доцент Наталія БОНДАРЕНКО. На це заняття була запрошена фінансовий консультант АТ УкрСибБанку Світлана КОНОНЕНКО. Під час зустрічі студенти мали можливість долучитися до практичного досвіду банківської справи, дізнатися про реальні сценарії та виклики, з якими стикаються працівники комерційних банків у їхній щоденній роботі. Світлана Леонідівна провела жваву дискусію, в ході якої студенти могли ставити запитання й обговорювати актуальні теми.

Крім того, під час заняття було розглянуто практичні кейси, що допомогли студентам зрозуміти, як теоретичні знання, отримані на лекціях, застосовуються на практиці. Це дозволило майбутнім фінансистам отримати цінний практичний досвід і підготувало їх для майбутньої кар'єри в банківській галузі.

Також було проведено інтерактивну гру, учасники якої отримали завдання розробити та впровадити елементи монетарної політики для досягнення певних макроекономічних цілей. Для цього присутні були розділені на команди, кожна з яких виступала в ролі Центрального банку країни. Першим кроком учасники детально вивчили поточну макроекономічну ситуацію, а саме рівень інфляції, безробіття, економічний ріст та інші важливі показники. На основі цієї інформації команди розробили напрями впровадження монетарної політики. Також було визначено пріоритетні макроекономічні цілі й інструменти, що найкраще підходять для їх  досягнення (процентні ставки, резервні вимоги, відкриті ринки тощо). Після завершення розробки кожна команда презентувала свої напрацювання, розкривши стратегії та обґрунтували свої рішення з урахуванням макроекономічної ситуації. Опісля команди обговорювали й  аналізували стратегії інших учасників, обмінювалися думками та вираховували можливі наслідки впроваджених політик. Світлана Леонідівна оцінювала рішення кожної команди відповідно до їхньої ефективності в досягненні макроекономічних цілей.

Таке практичне заняття може значно покращити розуміння студентами теоретичних концепцій, які вони вивчають на курсі, та допомогти їм підготуватися до реальних викликів у сфері фінансів і банківської справи.

Наталія БОНДАРЕНКО, к.е.н., доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування