Fintech: занурення у світ цифрових фінансів

В Уманському національному університеті садівництва на кафедрі фінансів, банківської справи та страхування, у рамках предметів к.е.н., доцента Юлії УЛЯНИЧ «Інформаційні технології у фінансах» та «Аналіз і візуалізація фінансових даних» відбулася відкрита лекція на тему «Фінансові технології та діджиталізація банківських процесів». Запрошений лектор, головний аналітик та заступник керівника ІТ-напрямку у Головному офісі АТ КБ «ПриватБанк» Юрій РЕШЕТНИК, поділився своїм досвідом і знаннями з аудиторією.

Лекція розпочалася з огляду сучасних тенденцій у фінансових технологіях (фінтех) та їх впливу на банківську індустрію. Юрій Володимирович детально пояснив основні напрямки цифровізації банківських процесів, зокрема впровадження автоматизованих систем для обслуговування клієнтів, розвиток мобільного банкінгу й онлайн-платежів.

Під час лекції були розглянуті такі питання, як вплив фінтеху на традиційні банківські послуги (обговорили інновації, що змінюють фінансові ринки: блокчейн, криптовалюти, смарт-контракти та інші); автоматизація банківських процесів (аналізували системи автоматичного оброблення заявок, кредитних скорингів та інших процесів, що підвищують ефективність банківських операцій); роль аналітики та візуалізації даних у фінансових рішеннях (продемонстрували приклади використання аналітичних платформ для прийняття обґрунтованих фінансових рішень, візуалізація великих даних для легшого розуміння та аналізу); перспективи розвитку фінансових технологій (спрогнозовано майбутні тренди у фінтеху, можливості для інновацій та їх потенційний вплив на банківську сферу).

Студенти активно долучалися до дискусій, ставили питання та висловлювали свої думки щодо розвитку фінансових технологій. Лекція завершилася обговоренням перспектив кар'єрного розвитку у сфері фінтех і порадами від Юрія Володимировича для майбутніх спеціалістів. Захід залишив позитивне враження, надавши майбутнім фінансистам цінні знання та надихнувши їх на подальше вивчення сучасних технологій у фінансах.

Колектив кафедри дякує Юрію РЕШЕТНИКУ за високопрофесійну та науково обґрунтовану лекцію, що стала важливим етапом у нашій освітній програмі. Ваш виступ відзначився глибоким розумінням сучасних технологій у фінансах та вмінням перетворити складні концепції на доступні для розуміння поняття. Також дякуємо Олені ФІЛІМОНОВІЙ за важливий внесок у організацію заходу, Ваша допомога була надзвичайно цінною для успішного проведення події.

Наталія БОНДАРЕНКО, к.е.н., доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування