Госпдоговірні проєкти: інструмент інтеграції науки і бізнесу
Важливим аспектом наукової діяльності вчених є впровадження їхніх розробок на практиці, зокрема на підприємствах, що потребують модернізації. Уманський національний університет садівництва протягом багатьох років, практикує договори за господарчою тематикою, активно сприяючи розвитку науки та виробництва в Україні.
Як показують результати реалізації цього стратегічного напряму, значний інтерес зосереджений у галузі фінансів, банківської справи, страхування та фондового ринку. Відповідно, кафедра фінансів, банківської справи та страхування щорічно бере активну участь у реалізації таких проєктів. Зокрема, науково-педагогічні працівники кафедри долучалися до проведення науково-дослідних робіт в частині розробки рекомендацій з оподаткування, страхування, корпоративного податкового менеджменту, оптимізації джерел фінансового забезпечення підприємств.
Участь у подібних проєктах є свідченням не лише високих академічних досягнень університету, але й значного рівня практичних умінь його викладачів. Як на кафедрі, так і в університеті в цілому, науковці приділяють увагу саме прикладним аспектам, що становлять інтерес для українських та міжнародних підприємств. Відтак, усі статті та публікації знаходять практичне застосування, а не залишаються лише теоретичними напрацюваннями.
Отже, госпдоговірні проєкти є важливим інструментом інтеграції науки і бізнесу, сприяючи впровадженню наукових розробок у практичну діяльність підприємств. Кафедра фінансів, банківської справи та страхування УНУС демонструє високий рівень академічних і практичних досягнень, активно співпрацюючи з бізнесом у сферах фінансів, страхування, оподаткування та корпоративного менеджменту. Завдяки прикладному підходу, розробки кафедри мають реальну користь для українських компаній, забезпечуючи модернізацію і розвиток економіки.
Олена ПРОКОПЧУК,
д.е.н, професор, завідувач кафедри фінансів,
банківської справи та страхування