Інтеграційні процеси агросектору України до ЄС

Асоціацією «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) спільно з Громадською організацією «Український Центр Європейської Політики» було організовано онлайн-захід, присвячений темі: «Оцінка процесу інтеграції агросектору України до ЄС», серед учасників якого були і викладачі кафедри фінансів, банківської справи та страхування УНУС.

Спікерами даного заходу були: Маркіян Дмитрасевич, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України; Алекс Ліссітса, Генеральний директор ІМК, Президент УКАБ (2007–2021 рр); Любов Акуленко, виконавчий директор Громадської організації «Український Центр Європейської Політики».

У рамках семінару проводилося обговорення нагальних проблем і шляхів їх вирішення у напрямку забезпечення ефективної оцінки процесу інтеграції агросектору України до ЄС.

Відтак на обговорення було винесено наступні теми:

-           ключові засади аграрної політики ЄС і відмінності агросектору України;

-           пріоритетні аграрні законодавчі зміни щодо адаптації до норм ЄС;

-           оцінка прогресу євроінтеграції України в частині агросектору станом на кінець 2022 року.

-           головні етапи процедури вступу до ЄС.

Учасники конференції порушили актуальні питання сьогодення, програма заходу була змістовною та цікавою, а доповіді викликали жваву дискусію й обговорення.

Наталія Бондаренко, к.е.н., доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування