Кредитування аграріїв – один з головних пріоритетів банків

Актуальну тему – «Кредитування підприємств аграрної сфери» – розкрили під час відкритої лекції з дисципліни «Фінанси підприємства» для здобувачів освіти першого (бакалаврського) рівня запрошений стейкголдер, головний експерт з питань обслуговування малого та середнього бізнесу АТ «Райффайзен Банк» Майя ЯКОВЕНКО, спільно з лектором, кандидатом економічних наук, доцентом Наталею БОНДАРЕНКО.

Під час зустрічі доповідачі з позиції теорії та практики розкрили питання кредитування сільськогосподарських підприємств, обговорили модифікацію кредитних програм і запровадження державних гарантій на кредити. Також розглядалося питання, що банки – це теж бізнес, і їм теж треба заробляти. За останні три роки вони накопичили фінансову «подушку безпеки», саме тому обсяги кредитування напряму залежатимуть від ініціативи з боку держави. Було зазначено, що кредитування, може, й не відновиться до докризових рівнів, але може буде достатнім для підтримки економіки. Адже умови для надання кредитів в даний час спрощено максимально, причому банки кредитують аграріїв в реаліях сьогодення навіть у регіонах, де точаться бої, бо необхідно сіяти.

Дякуємо Майї ЯКОВЕНКО за співпрацю та готовність ділитися набутим практичним досвідом зі студентством.

Наталія БОНДАРЕНКО, к.е.н., доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування