Меню
Остання редакція: 30 серпня 2019

Літня школа АПД - новий формат для українських студентів-аграріїв

З  19  по 23  серпня цього року студенти факультету економіки і підприємництва Уманського НУС спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» Вікторія Шмакова (науковий керівник –  к.е.н. Олена Прокопчук) та Світлана Кононенко (науковий керівник – к.е.н. Світлана Пташник) взяли участь у «Літній школі АПД 2019» («Summer school APD 2019»), яка проходила у м. Київ за ініціативи Міжнародної організації «Агрополітичний діалог», Науково-методичного центру «Агроосвіта» та за підтримки Федерального міністерства продовольства та сільського господарства Німеччини. Для навчання було відібрано дванадцять найкращих англомовних студентів із різних українських аграрних закладів вищої освіти. Протягом одного тижня студенти аграрних ЗВО Львова, Харкова, Миколаєва, Житомира, Одеси й Умані (Уманський НУС) відвідували фахові семінари, де обговорювали актуальні аграрні й економічні виклики в Україні.

Головною метою даного заходу було ознайомлення студентів українських аграрних закладів вищої освіти з Європейським досвідом щодо організації аграрної політики, освіти та бізнесу, економічної діяльності, можливостями модернізації знань, отриманих в університеті, ознайомлення з сучасними вимогами агробізнесу до фахівців-аграріїв, а також удосконалення практичних навичок спілкування іноземною мовою. З цією метою літня школа проводилася англійською мовою, а до викладання в ній були запрошені представники провідних німецьких організацій і компаній, що працюють в Україні та Німеччині.

Доктор Фолькер Зассе, керівник проекту AПД, у своєму вітальному слові підкреслив необхідність залучення всіх зацікавлених сторін до формування аграрної політики в аграрній галузі. А також наголосив: «… особливо важливу роль тут відіграють представники фахових об'єднань і громадянського суспільства. Їхня думка є вагомою для подальшого позитивного сприйняття агрополітичних рішень».

Кожен день був дуже насичений новою інформацією, зустрічами, семінарами.

Спікерами були лідери проектів Двосторонньої коопераційної програми Федерального міністерства продовольства та сільського господарства Німеччини, представники Німецько-Української промислово-торговельної палати, Українського клубу аграрного бізнесу, Посольство Федеративної республіки Німеччина в Україні / Deutsche Botschaft Kiew, представництва Європейської Комісії в Україні та консорціум виконавців проекту АПД (ІАК, ІАМО, AFC), Leibniz Institute of Agricultural Development in Transition Economies IAMO та Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Ще одним яскравим моментом варто виділити саме ознайомлення з практичною складовою безпосередньо на підприємствах. Зокрема, до програми літньої школи було включено проведення екскурсій до таких міжнародних компаній, як «УІФК-Агро», «Bayer Crop Science» та багатьох інших, де учасників школи ознайомили з виробничими потужностями, діяльністю, основними напрямами виробництва, становленням, розвитком та історіями успіху останніх.

На момент завершення літньої школи, кожен учасник підготував і презентував короткий фінальний проект, презентацію, з її наступним обговоренням. У ній учасники висвітлювали власну точку зору на те, як німецький досвід, отриманий під час літньої школи, може бути використаний для подальшого розвитку наукової діяльності чи працевлаштування. На завершення функціонування школи усі студенти були урочисто нагородженні дипломами.

Учасники «Літньої школи АПД 2019» оцінили рівень організації заходу, як дуже високий і висловили побажання організаторам продовжити цю ініціативу у наступному році. Отримані знання та досвід – це безцінний вклад у майбутнє.

 

Олена Прокопчук, к.е.н., заступник декана факультету економіки і підприємництва з наукової роботи