Меню
Остання редакція: 16 вересня 2019

Подорож таємничими уманськими підземеллями

Днями студенти 21-ф, 21 к-ф і 11 к-ф груп спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» Уманського національного університету садівництва відвідали Василіанський монастир, де стали учасниками цікавої і захоплюючої екскурсії старими підземеллями.

Василіанський монастир – це знакова будівля для міста Умань, адже вона є найстарішою спорудою, що збереглась в ідеальному стані до наших днів. Ця греко-католицька обитель, як і відомий парк «Софіївка», була заснована  у 1765 році за сприяння воєводи Київського Францішека Салезія Потоцького. При монастирі діяло шестикласне училище, яке розпочало роботу у 1766 році. Його першим ректором був Гераклій Костецький. Згодом у 1768 році Василіанський монастир став місцем Уманської кривавої різанини, вчиненої гайдамаками. Ця трагічна подія забрала життя кількох сотень учнів-василіан. Але навіть після цього монастир зміг перетворитися в центр освіти, не тільки релігійної, але і світської, і проіснувати до 1834 року. У будівлі розташовувався госпіталь, пізніше – військові казарми і до 1998 року – військова частина.

На вході до монастиря нас зустрічав монах, який і провів екскурсію підземеллями, переповідаючи історії життя засновників, учнів і монахів, які служили при монастирі Василіанів. Атмосферна та яскрава розповідь змусила всіх затамувати подих і перенестися на понад два століття назад…

Дивно усвідомлювати, що нині ми проживаємо та гуляємо там, де протягом двох століть розвивалися різні історичні події, що стали знаковими в історії нашої держави.

Щиро вдячні за організацію екскурсу у минуле нашим кураторам – доцентам кафедри фінансів, банківської справи та страхування Світлані Власюк і Лесі Барабаш, а також керівництву та співробітникам Державного історико-архітектурного заповідника «Стара Умань».

 

Вероніка Кучер, студентка 21 к-ф групи