Соціальний горизонт: Україна та Європа в контексті соціальних студій

На кафедрі фінансів, банківської справи та страхування Уманського національного університету садівництва відбувся гурток, приурочений Дню Європи. Захід був орієнтований на обговорення теми «Європейські соціальні студії: можливості для України». Його метою стало дослідження й обговорення потенційних переваг співпраці між Україною та Європейським Союзом у сфері соціальних наук. Під час заходу учасники мали можливість ознайомитися з різноманітними аспектами соціальних студій в Європі та їх можливим впливом на розвиток України.

Студенти та викладачі розглянули історію й основні принципи європейських соціальних досліджень, а також проаналізували можливості співпраці між Україною та країнами Європейського Союзу в цій сфері. Під час обговорення акцентували увагу на тому, як співпраця у даній галузі може сприяти вирішенню соціальних проблем в Україні та покращенню якості життя громадян.

На гуртку було представлено доповіді студентів 21-ф групи спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування». Ольга ЛЕВЧЕНКО, Наталія ВОЛОШИНЮК та Катерина ЗАЯРНА поділилися результатами досліджень на тему «Соціальна сфера країн Європейського Союзу». Студентки з наукової точки зору розглядали соціальні програми, систему медичного й освітнього забезпечення європейських країн, підтримку малозабезпечених верств населення й інші аспекти соціальної сфери держав ЄС.

Доповідачки звернули увагу на те, що соціальна сфера кожної країни Європейського Союзу має свої особливості та відмінності, але водночас існують загальні принципи та цінності, що визначають європейський підхід до соціального забезпечення.

У своїх доповідях студентки порівнювали різні моделі соціальної політики країн ЄС, а також аналізували їхні досягнення та проблеми. Такий аналіз дозволив краще зрозуміти різноманітність соціальних систем у країнах Європейського Союзу та визначити можливі шляхи вдосконалення соціальної сфери в Україні.

Учасники гуртка обмінювалися думками щодо можливих напрямів співпраці, включаючи обмін досвідом, наукові дослідження та розвиток соціальних програм. Також були порушені питання створення сприятливого середовища для розвитку соціальної сфери в Україні, зокрема, заохочення студентів до здійснення досліджень у цій галузі.

Наталія БОНДАРЕНКО, к.е.н., доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування