Соціальний крос-ток у світі війни: від ВПО до ветеранів

В Уманському національному університеті садівництва, у рамках дисципліни «Система соціального забезпечення», викладачкою, к.е.н., доценткою Наталією БОНДАРЕНКО, було проведено лекцію на тему «Соціальний захист внутрішньо переміщених осіб та військовослужбовців ЗСУ в сучасних умовах». Захід пройшов за участі запрошеного лектора – к.е.н., доцентки кафедри соціального забезпечення та управління персоналом Львівського національного університету ім. І. Франка Любові ВОЗНОЇ.

На лекції були розглянуті актуальні питання: проблеми внутрішньо переміщених осіб (ВПО) – обговорювалися складнощі, з якими стикаються внутрішньо переміщені особи, зокрема щодо житлових умов, труднощів із працевлаштуванням, доступу до медичних та освітніх послуг, а також необхідності психологічної підтримки та соціальної адаптації; соціальний захист військовослужбовців Збройних Сил України (ЗСУ) – висвітлювалися питання законодавчих гарантій і пільг для військовослужбовців та їх сімей, програм реабілітації, забезпечення житлом та соціальними послугами, а також підтримки ветеранів у процесі їхньої соціальної інтеграції після закінчення служби.

Окремо було висвітлено рекомендації та шляхи вдосконалення даної проблеми. Зокрема, учасники обговорили пропозиції щодо покращення ефективності державних програм соціального захисту. Було наголошено на необхідності впровадження нових підходів та інноваційних рішень для підтримки внутрішньо переміщених осіб та військовослужбовців Збройних Сил України. Також була висловлена важливість співпраці між державними органами, громадськими організаціями та міжнародними партнерами для більш ефективного вирішення соціальних проблем.

Після основної частини лекції відбулося активне обговорення, під час якого студенти та викладачі ставили питання доповідачеві. Теми обговорень включали конкретні випадки надання допомоги, можливості поліпшення законодавчої бази, а також практичні аспекти реалізації соціальних програм. Учасники лекції мали змогу поділитися своїми думками та отримати кваліфіковані відповіді на питання, що їх цікавили.

Колектив кафедри фінансів, банківської справи та страхування Уманського НУС висловлює щиру подяку лекторці, Любові ВОЗНІЙ, за цікаву й інформативну лекцію.

Наталія БОНДАРЕНКО, к.е.н., доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування