Меню

Спільна відкрита лекція стейкголдера та викладачів Уманського НУС і Львівського НАУ

22 вересня на кафедрі фінансів, банківської справи та страхування Уманського національного університету садівництва з навчальної дисципліни «Банківська система» доцентом кафедри Катериною Мельник була проведена  відкрита спільна лекція на тему «Формування ресурсів комерційного банку»  у форматі Zoom-конференції для студентів спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» Уманського НУС та Львівського національного аграрного університету. Серед запрошених на лекцію в форматі ZOOM-конференції були стейкголдер освітньої програми спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» рівня «Бакалавр», головний економіст Центрального Уманського відділення «Райффайзен Банк Аваль» Майя Яковенко та доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Львівського НАУ Оксана Агрес.

Оксана Григорівна привітала студентів і розкрила теоретичні питання формування власного капіталу комерційних банків з демонстрацією слайдів. Далі Катерина Мельник продовжила теоретичну частину лекції і висвітлила питання операцій банків щодо залучення вкладів і депозитів. Лекторами було підібрано цікавий науковий матеріал, який дозволив застосовування прийомів розповіді, характеристики, пояснення, коментування.

Головний економіст Центрального Уманського відділення «Райффайзен Банк Аваль» Майя Яковенко розповіла здобувачам освіти про широкий перелік стандартних і новітніх банківських депозитних програм, які надає Райффайзен Банк Аваль, а також довела інформацію про функціонування системи гарантування вкладів фізичних осіб.

Студенти Уманського НУС і Львівського НАУ з великим задоволенням слухали доповідачів, супроводжуючи виступи питаннями. Зокрема, здобувачів освіти цікавила професійна думка стейкголдера щодо відкриття депозитів, особливостей поповнення вкладів, процедура оподаткування депозитів, чи може інша особа поповнити рахунок фізичної особи-резидента, яким чином клієнт отримує суму вкладу та відсотки, як нараховуються відсотки при достроковому розірванні вкладу.

Лекційне заняття було проведене на високому науковому ат навчально-методичному рівні, а стейкхолдер зробила особливий акцент на спрямування підготовки здобувачів першого бакалаврського освітнього рівня на отримання основних первинних навичок використання у практичній діяльності знань з банківської справи для прийняття обґрунтованих рішень з формування кредитної політики на рівні окремої банківської установи.

Колектив кафедри фінансів, банківської справи та страхування Уманського НУС на чолі із завідувачем кафедри Оленою Прокопчук висловлює вдячність завідувачу кафедри фінансів, банківської справи та страхування Львівського НАУ Оксані Грицині та доценту кафедри Оксані Агрес а також стейкхолдеру Майї Яковенко за плідну співпрацю. Також кафедрами було висловлено побажання щодо подальшого продовження співпраці, зокрема, на період адаптивного карантину, за допомогою дистанційних методів навчання.