Віртуальний тур Музеєм грошей НБУ

Global Money Week ‒ міжнародна просвітницька акція, спрямована на розширення знань українців щодо фінансів з метою розбудови впевненого фінансового майбутнього. У рамках даного заходу студенти 2 курсу спеціальності 072 "Фінанси, банківська справа та страхування" Уманського НУС долучилися до онлайн-туру Музєм грошей НБУ. Екскурсія була організована доцентом кафедри Наталією БОНДАРЕНКО у рамках вивчення предмету «Центральний банк та грошово-кредитна система».

Екскурсію проводив доктор історичних наук, старший зберігач фондів Музею грошей – Андрій БОЙКО-ГАГАРІН.

Музей грошей Національного банку України – музейний заклад, експозиція якого розповідає про грошовий обіг на українських землях із давніх часів до сьогодення. Студенти дізналися, коли був створений даний заклад і з якою метою, окремо була надана характеристика музейної колекції (предмети нумізматики та боністики). Експозицію музею побудовано за хронологічним принципом – починаючи від примітивних товаро-грошей і закінчуючи національною грошовою одиницею сучасної України – гривнею. Матеріали музею відображають понад тисячолітню історію гривні та інших грошових знаків, які перебували в обігу в різні часи на території України. Відвідини студентами музею грошей не тільки надало можливість ознайомитися із цінними експонатами, а й підвищити рівень своєї фінансової грамотності.

Наталія БОНДАРЕНКО, к.е.н, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування