Взаємодія теорії та практики: особливості пенсійного страхування в контексті дисципліни «Системи соціального забезпечення»

У межах вивчення дисципліни «Системи соціального забезпечення» та в рамках плану робочої програми відбулося відкрите заняття, проведене  доцентом кафедри фінансів, банківської справи та страхування Наталією БОНДАРЕНКО та заступником начальника відділу обслуговування громадян № 4 (сервісного центру) Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області Вікторією КАРПЕНКО для здобувачів вищої освіти ОР магістр спеціальності «232 Соціальне забезпечення». Заняття відвідали також студенти та викладачі кафедри фінансів, банківської справи та страхування.

На занятті Вікторія КАРПЕНКО розповіла здобувачам вищої освіти про особливості роботи Пенсійного фонду України в Черкаській області, представила структуру та функції фонду, пояснила процедури та процеси, що здійснюються для забезпечення соціального захисту населення в області.

Доповідач пояснила, яким чином Пенсійний фонд забезпечує пенсійну систему, розраховує та виплачує пенсії, контролює виконання законодавства у сфері соціального забезпечення. Здобувачі вищої освіти дізналися про необхідні кроки та документи, які потрібно подати для отримання пенсії, про розмір пенсійних виплат та процедури перерахування пенсії у разі змін у житті пенсіонера. Також було розглянуто питання про пенсійне страхування та його роль у системі соціального забезпечення. Вікторія КАРПЕНКО пояснила, які види пенсійного страхування існують та як вони впливають на розмір пенсійних виплат.

Наталія БОНДАРЕНКО, в свою чергу, розповіла про системи соціального забезпечення загалом, їх призначення та принципи функціонування, пояснила студентам процес формування та розподілу соціальних виплат, механізми соціального захисту населення та важливість розвитку цих систем для суспільства.

Зустріч була взаємокорисною, оскільки студенти отримали можливість поглибити свої знання у сфері соціального забезпечення та пенсійного страхування через взаємодію з фахівцями практичного досвіду. Також вони мали змогу поставити запитання й отримати відповіді від експертів, що сприяло більшому розумінню предмета. Окремо закріпленню знань сприяло залучення студентів до практичних аспектів дисципліни. Вони отримали конкретні приклади та сценарії, які допомогли їм уявити реальні ситуації, з якими можуть стикатися у майбутній професійній діяльності.

У результаті зустрічі студенти отримали необхідні знання та інсайти про роботу Пенсійного фонду України та систем соціального забезпечення загалом. Вони були мотивовані до подальшого вивчення та зацікавлені у практичному застосуванні набутих знань.

Наталія БОНДАРЕНКО, к.е.н., доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування