Зимова економічна школа «Україна-ЄС, кроки до вступу: регіональний вимір»

Доценти кафедри фінансів, банківської справи та страхування УНУС Юлія УЛЯНИЧ, Леся БАРАБАШ і Світлана ВЛАСЮК долучилися до роботи Зимової економічної школи від ВГО «Українська Асоціація Економістів-міжнародників» та Хмельницького національного університету.

Період навчання у зимовій економічній школі припав на 25–31 січня 2024р. та базувався на гармонійному поєднанні теоретичних знань і практичного досвіду інтеграції для країн-кандидатів на вступ до ЄС.

Надзвичайно цікавими й інформативними були доповіді:

– Економічні механізми інтеграції для країн-кандидатів на вступ до ЄС: досвід для України. Спікер: Олександр ШНИРКОВ – д.е.н., професор, завідувач кафедри світового господарства і міжнародних економічних відносин НН Інституту міжнародних відносин Київського національного університету ім. Т. Шевченка, голова наглядової ради ВГО «Українська Асоціація Економістів-міжнародників».

– Закон перманентної концентрації капіталу як еконономічний закон глобального світу. Спікер: Василь КОСТИЦЬКИЙ – д.ю.н., професор, Заслужений юрист України, член-кореспондент Національної академії правових наук України, Почесний професор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (з 2016 р.), старший радник від України з питань екології у Європейській економічній комісії ООН (м. Женева, Швейцарія), представник України у Парламентській Асамблеї Ради Європи, гостьовий професор кафедри МЕВ Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

– Особливості проведення транскордонних переказів валютних цінностей з України з використанням електронних платіжних засобів емітованих до рахунків клієнтів банку – фізичних осіб, відкритих у національній валюті, які здійснені за допомогою міжнародних платіжних систем Revoiut, Wise, UAB Findo, PAYPAL, Meest Transfer, Rebell Pay, TRANSFERGO, Joompay, ZEN.CON, Skrill. Спікер: Олена МОРОЗОВА – к.е.н., доцент кафедри міжнародних економічних відносин Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, сертифікований аудитор та судовий експерт, членкиня ВГО «Українська Асоціація Економістів-міжнародників» та громадських організацій «Всеукраїнська незалежна науково-дослідна експертна спілка», «Союз експертів України», «Спілка аудиторів України».

– Advanced Exploration: Mediation and Reconciliation. Спікер: Марія Левченко – к.е.н., доцент, старший офіцер із захисту цивільного населення міжурядової організації Center for Civilians in Conflict, Європейський директор з інформаційно-просвітницької роботи та тренінгів у The River Phoenix Center for Peacebuilding, членкиня Хмельницького осередку ВГО «Українська Асоціація  Економістів-міжнародників», призер премії миру герцога Люксембургу.

– Some perspectives on Ukraine’s EU accession. Спікер: Томас КРЮССМАНН, професор кафедри європейських студій Грацького університету (Австрія).

По завершені зимової економічної школи учасники отримали сертифікати.

Зимова школа стала ефективним інструментом для розширення кругозору викладачів і дала можливість зануритися в актуальну проблематику за допомогою компетентних фахівців.